Sportisks stils un skaistumkopšana: kur šie abi koncepti satiekas?

Šajā intervijā ar nozares ekspertu Lia Neophytou, asociēto analītiķi tirgus izpētes uzņēmumā GlobalData, atklāsim, ko nozīmē termins “athleisure” jeb sportiskā mode un kā tas atspoguļojas skaistumkopšanas tendencēs.

Kur rodas pieprasījums pēc athleisure skaistumkopšanā?

Vēloties būt “gatavi uz jebko”, millenium paaudze augsti novērtē sportiska stila apģērbus modes industrijā un šis trends izplešas arī citos sektoros, tajā skaitā skaistumkopšanā, kur zīmoli apvieno inovācijas un atlētisko patērētāju vajadzības.

Ņemot vērā mūsdienās notiekošo veselīga dzīvesveida revolūciju, vēlēšanās sekot veselīgākam, aktīvākam dzīvesveidam stimulē athleisure trenda uzplaukumu arī skaistumkopšanā.

Veselīgi ēst un bieži sportot ir kļuvusi sociālā valūta populārajā kultūrā, ko pastiprina uz attēliem balstītu sociālo mediju platformu, piemēram, Instagram, vispasaules pieejamība un sporta zāles selfiju pieaugums, kas padarījis veselīgu un aktīvu tēlu par aspirāciju daudziem. Uztvere par sportošanu kā uz darbību, kas jāizbauda, nevis par pienākumu, vēl vairāk revolucionizē to, kā patērētāji vērtē skaistumkopšanas produktus, meklējot tos, kuri ir īpaši pielāgoti šim notikumam.

Šī sajūta ir īpaši izteikta starp millenium paaudzi (dz. 1981.-1999. gadā), no kuriem 72% sporto vismaz vienu reizi nedēļā – procentuāli biežāk nekā jebkura cita paaudze – saskaņā ar GlobalData 2017. gada primārajiem pētījumiem patērētāju vidū.

Kā athleisure tendence ietekmē tirgu?

Šie faktori ir izraisījuši vajadzību pēc skaistumkopšanas risinājumiem, kas var veicināt estētisko izskatu treniņu laikā, piemēram, nodrošinot, ka grims neizsmērējas treniņa laikā, vai nodrošinot funkcionālu labumu, piemēram, radot atvēsinošu sajūtu.

GlobalData 2017.gada primārais patērētāju pētījums parāda, ka athleisure iedvesmotiem skaistumkopšanas produktiem tirgū ir iespēja. Vairāk nekā ceturtā daļa (28%) no pasaules patērētājiem ir ieinteresēti un aktīvi pērk skaistumkopšanas produktus, kas īpaši paredzēti fitnesam un fiziskajām aktivitātēm. Vēl 42% ir ieinteresēti konceptā, taču šobrīd tie neiegādājas šādus produktus. Tādējādi skaistumkopšanas zīmoliem ir potenciāls izmantot sporta modes tendenču popularitāti un ieviest jauninājumus, ņemot vērā aktīva patērētāja īpašās skaistumkopšanas vajadzības.

Avots: https://www.fastcompany.com/3067727/athleisure-makeup-has-the-cosmetics-industry-breaking-a-sweat

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s