NEVESELĪGA PĀRTIKA IKDIENĀ  – KĀ TĀ IETEKMĒ TAVU SEJAS ĀDU?

Cilvēki visbiežāk savas ādas problēmas cenšas glābt no ārēji, neiedomājoties, ka situāciju var glābt,  pievēršot uzmanību ēšanas paradumiem. Kā sejas ādu ietekmē ikdienā lietotā pārtika?

Cukurs

Jau gadu desmitiem skaistumkopšanas speciālisti un dermatologi iesaka atteikties no cukura uzturā, jo tas ir viens no lielākajiem iekaisumu un pūtīšu izraisītājiem. Jo vairāk ogļhidrātu jūs patērējat, jo augstāks cukura līmenis asinīs un vairāk insulīns tiek izdalīts. Palielināts insulīna daudzums organismā izraisa pārspīlētu ādas tauku ražošanu porās, kas noved pie aizsprostotām porām un pūtīšu veidošanos.

Glutēns

Tieši tāpat kā cukurs, glutēns paaugstina cukura līmeni asinīs un palielina insulīnacdaudzumu organismā, kas izraisa pūtīšu veidošanos un poru aizsprostošanos. Veidojoties dziļās glikēšanas galaproduktiem, glutēns var veicināt ādas novecošanos (elastības zudumu, grumbu rašanos).

Piena produkti

Šie produkti var izraisīt pūtītes vai pasliktināt to situāciju, kā arī veicināt ātrāku novecošanu. Piena ietekmē hormoni, kas noved pie pūtīšu veidošanos, ražojas aktīvāk. Govs piena vietā ieteicams lietot, piemēram, mandeļu pienu, ko var pagatavot pat mājas apstākļos.

Šo uzturvielu aizstājēji

• Šķiedrvielām bagāti produkti (augļi, ogas, sēklas) – palīdzēs iznīcināt sliktās baktērijas.

• Labas kvalitātes proteīni (organiskās olas, gaļa, zivis) – tiks vaļā no atmirušajām ādās šūnām, aizvietos tās ar jaunām un veselīgām, kā rezultātā āda izskatīsies mirdzošāka.

• Veselīgi tauki (koksriekstu eļļa, olīvu eļļa, avokado eļļa, valrieksti, omega-3 sastāvoši produkti) – novērš iekaisumu rašanos.

• Garšaugi un garšvielas (baziliks, piparmētra, ingvers) – lieliski antioksidanti, veicina asinscirkulāciju palīdzot reģenerēt šūnas.

Atceries! Jo tīrāks būs organisms, jo skaistāka izskatīsies āriene!

Veselīgam uzturu vajadzētu uztvert kā patīkamu hobiju nevis apgrūtinājumu.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s