Sejas ādas kopšana ziemā

Sezonas mainās un mūsu āda līdz ar tām. Ziemā tā ir pakļauta aukstumam, sniegam, vējam, centrālai apkurei un citiem ekstremāliem apstākļiem. Organisms vairāk pievērš uzmanību dzīvībai svarīgiem orgāniem, kas palēnina asins cirkulāciju ādā, kā rezultātā izmainās ādas aizsargbarjera, enerģijas līmenis šūnās pazeminās, āda kļūst īpaši jutīga, sausa un vāja.

 
Kā aizsargāt un uzlabot ādas stāvokli ziemas sezonā?
 
Attīri seju, nepadarot to pilnībā sausu
 
Īpaši ziemā ir svarīgi, lai no ādas netiktu noņemtas tai nepieciešamās eļļas. Mazgā seju ar mitrinošu attīrīšanas līdzekli, piemēram, izmēģini attīrošu eļļu, kas palīdzēs sausai sejai.
 
Pastiprināta sejas ādas mitrināšana
 
Tas nav noslēpums, ka ziemā ādai nepieciešama pastiprināta mitrināšana ne tikai aukstā laika dēļ, bet arī centrālās apkures ietekmē, gaiss telpā paliek sausāks.
 
Gaisa mitrināšānas ierīce mājās ļoti palīdzētu cīņā ar sauso gaisu, taču tvaiks no tikko pagatavotas tējas vai zupas arī mitrina gaisu un palīdz ādai justies mitrākai.
 
Mitrinošo krēmu ieteicams izvēlēties bāgātīgu, vislabāk keramīdu saturošu, jo šī sastāvdaļa ir būtiska ādas barjerai un funkcijai. 
 
Papildus produkti
 
Āda jutīsies pateicīgāka, ja savā ādas kopšanas rituālā arī iekļausiet papildus soļus – kādu mitrinošu, barojošu losjonu un serumu ar antioksidanta funkciju. Antioksidanti ir kā ugunsdzēšamie aparāti, kas iznīcina brīvo radikāļu izraisītu iekaisumu. Tie arī palīdz ādu padarīt mirdzošāku, bloķējot pigmentācijas veidošanos. 
 
Atliec laiku sejas maskai
 
Maska ir lielisks veids kā mitrināt ādu, kā arī maskas ļauj ādas atjaunošajām sastāvdaļām kārtīgi iesūkties ādā. 
 
Neaizmirsti par saules aizsarglīdzekli
 
Āda ir jāaizsargā no saules indīgajiem ultravioletajiem stariem arī ziemā un mākoņainās dienās! 
 
Vienmēr nēsā līdz lūpu balzamu
 
Lai izvairītos no sausām, sasprēgājušām lūpām, ir būtiski regulāri uzklāt lūpu balzamu. Ieteicams arī ziemas laikā izvairīties no ilgnoturīgām, matējošām lūpu krāsām, jo tās izraisa sausumu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s