Tiek uzsākta kampaņa “Uzticies pārbaudot!”

Lai nodrošinātu viegli pieejamu, aktuālu un saistošu informāciju par infekcijas slimību un citu veselības risku profilaksi invazīvo skaistumkopšanas pakalpojumu saņemšanas laikā un aicinātu iedzīvotājus izvēlēties drošus un legālus skaistumkopšanas pakalpojumus, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) un Veselības inspekciju (VI) ir uzsācis sabiedrības informēšanas kampaņu “Uzticies pārbaudot!”.

Sabiedrību informēsim par to, kādām higiēnas prasībām jāpievērš uzmanība, saņemot pakalpojumu, un to, kā pārliecināties, vai pakalpojuma sniedzējs ir legāls.

Nedroši un nehigiēniski pakalpojumi, darba piederumi un telpas var veicināt infekciju slimību izplatīšanos, negatīvi ietekmējot gan klientu un pakalpojumu sniedzēju, gan secīgi visas sabiedrības veselību kopumā.

Ja netiek veikta pilnvērtīga lietoto darba piederumu apstrāde vai tā netiek veikta vispār, klientiem būtiski palielinās risks inficēties ar vīrusu infekcijām (piemēram, herpes, B un C hepatīts), bakteriālām infekcijām (piemēram, streptokoku, stafilokoku infekcijas), sēnīšu infekcijām (ādas un nagu sēnīte), parazītu invāzijām (kašķis, utis). Papildus infekciju riskiem, nedroši un nekvalitatīvi sniegti skaistumkopšanas pakalpojumi var radīt arī citus riskus veselībai (piemēram, nepareizi veiktu kosmētisko injekciju rezultātā radies aklums).

Legāls pakalpojumu sniedzējs ir tāds, kura izglītības kompetencē ir sniegt atbilstošo pakalpojumu, kā arī kurš pats vai kura pārstāvētais salons par savu darbību ir paziņojis Veselības inspekcijā.

 

Pirms veic pierakstu pie skaistumkopšanas pakalpojuma sniedzēja, ieskaties sagatavotajā špikerī par to, kam jāpievērš uzmanība pirms pakalpojuma saņemšanas un tā laikā. Klikšķini uz pakalpojuma ikonas, lai uzzinātu vairāk!

Digitālā apņemšanās skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem

“Tu vari man uzticēties”

Kampaņas ietvaros invazīvo skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem ir iespēja parakstīt digitālo apņemšanos, lai paustu savu labo gribu iesaistīties kampaņā, atbalstīt tās mērķus un sniegt drošu pakalpojumus saviem klientiem.

 


 

 

Kampaņas īstenošanā uzsvars likts uz šādiem skaistumkopšanas pakalpojumiem:

Informācijas avots: https://spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/kampanas/uzticies-parbaudot/

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s