Marika Ģederte: Skaistumkopšanas spožums un posts

Marika Ģederte, Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas valdes priekšsēdētāja, līdzīpašniece un koledžas dibinātāja:

Ikvienai no mums gribas izskatīties skaistai un sakoptai. Ar tik gludu ādu un spīdīgiem matiem, ka mūs apbrīnos gan kaimiņiene, gan kolēģe, bet draudzenes klusībā spriedīs, kāds skaistuma noslēpums ir mūsu rīcībā. Tomēr bieži vien, dzenoties pēc perfektā skaistuma, turklāt gribot arī ietaupīt, sievietes izvēlas nekvalitatīvus pakalpojumu sniedzējus, neapzinoties, ka, piemēram, vairākas skaistumkopšanas procedūras iedarbojas uz ādas dziļākajiem slāņiem, var skart ādas iekšējos audus un pat asinsvadus.

Jūs taču nelabosiet zobus mazā dzīvoklītī Rīgas pievārtē, tad kāpēc lūpu palielināšanas vai botulīna toksīna injekcijas dažas veic praktiski vārtrūmē? Skaistumam nav nekādas nozīmes, ja ir apdraudēta veselība. Kā izvēlēties skaistumkopšanas speciālistu apzināti un iegūt kāroto skaistuma efektu, neapdraudot sevi?

Skopais maksā divreiz

Bieži vien vērsties pie apšaubāmas kvalitātes speciālistiem sievietes mudina naudas trūkums, jo daudzas procedūras, piemēram, tik populārā lūpu palielināšana, ir pietiekami dārgas. Te jāizsver, vai tiešām, ietaupot, piemēram, 50 eiro un izvēloties nekvalitatīvu speciālistu, mēs būsim ieguvējas? Protams, ne. Labas un kvalitatīvas lietas atbilstoši maksā, jo speciālisti ir mācījušies, guvuši pieredzi, izmanto labas kvalitātes materiālus.

Neticiet “lēti un labi” konceptam, vismaz ne skaistumkopšanā un kosmetoloģijā.

Labāk pamazām iekrāt naudu un izvēlēties kvalitatīvu speciālistu, pie viena apdomājot, vai tiešām iecerētā procedūra ir tik nepieciešama, jo skaistumkopšanas procedūras jāveic sevis un sava skaistuma dēļ, nevis skrienot pakaļ iedomātām tendencēm, žurnālu sleju bildēm vai draudzeņu ieteikumiem.

Internets noder

Nauda ir iekrāta, procedūru tiešām vēlamies, tagad jāizraugās īstais skaistumkopšanas speciālists. Pārmērīga datora lietošana un raudzīšanās viedo ierīču ekrānos tiešām sausina ādu un padara to blāvāku, taču reizēm globālais tīmeklis noder, jo Veselības inspekcijas vietnē www.vi.gov.lv/sabiedribas-veseliba/pras/pazinosana-skaistumk-tetov-kalap ir norādītas visas skaistumkopšanas nozares reģistrētās fiziskās un juridiskās personas.

Turklāt informācija par speciālistiem tiek atjaunota reizi mēnesī. Šis ir drošākais veids, kā pārbaudīt speciālistu un būt atbildīgiem par savu veselību, neizvēloties nedrošas pakalpojumu vietas un speciālistus, jo veselība mums ir viena un ļoti dārga.

Labs speciālists ir izglītots speciālists

Skaistumkopšana neaprobežojas ar dažu kursu apgūšanu. Lai kļūtu par tiešām labu speciālistu, ir jāmācas, turklāt pamatīgi. Skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā ir augstākā iespējamā kvalifikācija skaistumkopšanas nozarē, kuru Latvijā var apgūt privātajā koledžā “Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža” un Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā.

Lai kļūtu par skaistumkopšanas speciālistu kosmetoloģijā, ir jāmācās 3–3,5 gadi, un tad absolventi saņem pirmā līmeņa augstākās izglītības valsts akreditētu diplomu. Tā ir reglamentēta profesija, kuras absolventi ir ārstniecības personas, kurām turklāt ik pēc pieciem gadiem ir jāiziet atkātota sertifikācija.

Uzticies, bet pārbaudi!

Uzticēšanās cilvēkiem ir laba lieta, tomēr nevajadzētu ticēt speciālista mutiskiem apgalvojumiem, ka viņš var veikt visas procedūras un ir atbilstoši izglītots. Ja ir šaubas, vienmēr var palūgt speciālistu uzrādīt attiecīgus sertifikātus un izglītību apliecinošus dokumentus. Bet arī te jāzina, uz ko skatīties! Nepietiks ar kādos kursos izsniegtu apliecību par apmeklējumu, ko speciālists mums lepni demonstrēs, domājot, ka lētticīgākiem klientiem ar to pietiks.

Praktizējošiem skaistumkopšanas speciālistiem kosmetoloģijas kabinetā pie sienas jābūt ārstniecības personas sertifikātam,

kuru izsniedz Veselības inspekcija un kas ir derīgs piecus gadus. Patiesībā tas ir galvenais dokuments, kvalifikācijas apliecinājums, kuram jāpievērš uzmanība, jo dažādie profesionālās pilnveides sertifikāti un diplomi ir apsveicami un vajadzīgi, taču neļauj klientam objektīvi izvērtēt iegūto kvalifikāciju.

Atceros pat komiskus gadījumus, kad esmu nonākusi pie ārzemju speciālista, kuram kabinetā pie sienas ir palielināta vadītāja apliecība un mistisku Latvijā esošu organizāciju izdoti apliecinājumi par Latvijā neesošām kvalifikācijām.

Izvēlies speciālistu atbilstoši iecerētajai procedūrai

Skaistumkopšanas procedūras ir daudzas un dažādas. Sejas masku vai vieglu grimu droši var ļaut uzklāt jebkuram atbilstošam skaistumkopšanas speciālistam, bet, piemēram, ausu caurduršanu, mezoterapijas procedūru, biorevitalizāciju un mikropigmentāciju var veikt skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā, kurš ir ieguvis pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību.

Savukārt durt un pildīt lūpas ar speciāliem filleriem, veikt citas estētiskas medicīniskās injekcijas vai ievadīt botulīna toksīnu drīkst tikai dermatologi, plastikas ķirurgi un citi speciālisti, kas ir saņēmuši Latvijas Ārstu biedrības izdotu sertifikātu par metožu M63 un M64 apgūšanu.

Uzteicami, ka veselības un skaistumkopšanas nozare organizē dažādas darba grupas un savstarpēji diskutē par likumu sakārtošanu un precīziem noteikumiem, ko konkrētais speciālists nozarē drīkst darīt.

Atrast savu īsto speciālistu ne tikai skaistumkopšanā, bet arī citās jomās nav viegli. Ja tas izdodas, tā ir vislielākā vērtība, jo galvenais ir cilvēks, viņa veselība un labsajūta. Skaistumkopšanas procedūras ir laba lieta, tomēr atcerēsimies, ka vislabāk izskatīsimies, ja būsim atpūtušās, harmonijā ar sevi.

Atvēlēsim pietiekami daudz laika fiziskajām aktivitātēm, veselīgi ēdīsim un domāsim. Ja visi šie priekšdarbi paveikti, tad laiku pa laikam var tiešām sevi palutināt ar skaistumkopšanas vai estētisko procedūru, ko veic kvalificēts speciālists, kuram varam uzticēties.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s