Beauty Expert Award 2019 nominācijas tika izveidotas pamatojoties uz Latvijas skaistumkopšanas nozares kvalifikāciju struktūru, kas norāda to, ka Latvijā ir apgūstamas 11 skaistumkopšanas nozares profesijas- 2.profesionālā kvalifikācijas līmeņa: manikīra un pedikīra speciālists, frizieris, vizāžists, grimētājs, pirtnieks, 3.profesionāla kvalifikācijas līmeņa: kosmētiķis, frizieris-stilists, vizuālā tēla stilists, spa speciālists, pirts meistars, 4.profesionāla kvalifikācijas līmeņa: skaistumkopšanas speciālists (kosmetoloģijā).

IZCEĻ UN POPULARIZĒ KVALIFICĒTUS SKAISTUMKOPŠANAS SPECIĀLISTUS LATVIJĀ
‼️Vai Tu zināji, ka Latvijas skaistumkopšanas nozares struktūra sastāv no VIENPADSMIT profesijām?‼️
Šīs vienpadsmit skaistumkopšanas nozares profesijas var apgūt kādā no 32 Latvijas izglītības iestādēm, iegūstot valsts atzītu profesionālās kvalifikācijas dokumentu.
.
‼️Latvijā pastāv divas paralēlas profesionālās (amatu) izglītības iegūšanas sistēmas‼️
✅PROFESIONĀLĀ IZGLĪTĪBA (tiek īstenota valsts, pašvaldību un privātajās profesionālās izglītības iestādēs)
➡️Speciālisti, kuri ir apguvuši kādu no skaistumkopšanas programmām 32 izglītības iestādēs visā Latvijā,
iegūstot valsts atzītu profesionālās kvalifikācijas dokumentu. (Formālā, profesionālā izglītība)
✅LATVIJAS AMATNIECĪBAS KAMERAS organizētā amatizglītība.
➡️Likums “Par amatniecību” nosaka 4 profesionālās kvalifikācijas līmeņus: amata zellis, amatnieks, amata meistars, akadēmiski izglītots amata meistars.
Informējam sabiedrību, ka:
Ja pēc neformālās izglītības programmas apgūšanas izsniedz dokumentu, kas apliecina personas dalību neformālās izglītības programmā, šis dokuments (atšķirībā no formālās izglītības dokumenta) neapliecina personas apgūtās zināšanas un prasmes un to apguves līmeni. Vienīgais rādītājs neformālās izglītības kvalitātei ir paša cilvēka apmierinātība ar izglītības procesā iegūto un spēja iegūtās zināšanas un prasmes pielietot dzīvē, paaugstinot dzīves kvalitāti.
– Profesionālās pilnveides izglītība – neiegūst kvalifikāciju, jāmācās 160 stundas vai vairāk, akreditētā programmā iegūst profesionālās pilnveides izglītības apliecību.
– Neformālā izglītība – kursi – neiegūst kvalifikāciju, stundu skaits nav noteikts, iegūst izglītības iestādes izsniegtu apliecību vai sertifikātu.
Jāņem vērā, ka darba devēji pārsvarā dos priekšroku speciālistiem, kuri ieguvuši attiecīgu kvalifikāciju valsts akreditētā programmā.
❌‼️Savukārt, mācoties neformālajās izglītības programmās, var specializēties kādā apakšnozarē, apgūt jaunākās tendences, tehnoloģijas, metodes vai atsevišķus moduļus utt.
Latvijas sabiedrībai tika dota iespēja un tiesības ieteikt Latvijā aktīvākos skaistumkopšanas speciālistus- publiski izvietotajā anketā no 2018.gada 1.decembra līdz 15.janvārim, pēc ieteikuma saņemšanas “Beauty Expert Award” personīgi aicināja speciālistu pieteikt dalību. Gada balvai pieteikties varēja tikai paši skaistumkopšanas nozares kvalificēti speciālisti atbilstoši savai profesijai ar attiecīgu profesionālās kvalfikācijas dokumetu. “Beauty Expert Award” izceļ un popularizē Latvijā pastāvošās divas paralēlās profesionālās izglītības iegūšanas sistēmas – profesionālā izglītība, kas tiek īstenota valsts, pašvaldību un privātajās profesionālās izglītības iestādēs un Latvijas Amatniecības Kameras organizētā amatizglītība.
Manikīra un pedikīra speciālists 2019
Frizieris 2019
Vizāžists 2019
Pirtnieks 2019
Grimētājs 2019
Kosmētiķis 2019
Frizieris-stilists 2019
Vizuālā tēla stilists 2019
SPA speciālists 2019
Pirts meistars 2019
Skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā 2019
Mazais salons 2019
Lielais salons 2019
Like this:
Like Loading...